Aktualności

2020-06-28

Konkurs PLASTYCZNY2020-06-02

Drodzy Rodzice, KOCHANE DZIECIAKI zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie.

Wspólna zabawa z dala od technologii to szansa na pogłębienie więzi koleżeńskich oraz kreatywności wśród maluchów, dlatego zapraszamy Państwa oraz dzieci i ich rodziców do przygotowania pracy pod hasłem „Moje Przedszkole".

 

Opis zadania:

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy dowolną techniką pracy plastycznej pt. „Moje przedszkole". Można przedstawić wspólny wyjazd, wyjście do kina, na  spacer do parku, 

*2020-06-01

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 1 Bajka informuje, iż dyżur w miesiącach wakacyjnych pełnią:

-w miesiącu lipcu - Przedszkole Samorządowe nr 1 Bajka

-w miesiącu sierpniu - Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Kubusia Puchatka

Przedszkola w lipcu i sierpniu będą sprawowały opiekę zgodnie z Procedurami bezpieczeństwa związanymi z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Wnioskiem o przyjęcie dziecka do danego przedszkola na wakacyjny dyżur jest oświadczenie, które można pobrać w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko lub ze strony internetowej przedszkola.

Wypełnione oświadczenie należy złożyć do dnia 12 czerwca 2020r. do godz. 14:00  w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko.

Opłatę za miesiąc lipiec uzależnioną od ilości dni i godzin pobytu dziecka, proszę wpłacić na konto przedszkola

do dnia 29 czerwca  2020 r.

Nr konta 03 9550 0003 2008 0090 6272 0001

2020-05-20

Szanowni Rodzice!

Zwracam się z prośbą o zgłaszanie do 22 maja 2020 do godz. 14.00 dzieci chętnych do powrotu do przedszkola od dnia 25 maja 2020 r. (próbujemy wrócić do normalności, chociaż nie jest  to łatwe). W dalszym ciągu w pracy przedszkola będzie obowiązywał rygor sanitarny i szczególne procedury bezpieczeństwa. Proszę o dokładne zapoznanie się z oświadczeniem znajdującym się na stronie internetowej przedszkola, podpisaniem i złożeniem w placówce bądź przesłanie na przedsamnr1@op.pl 
Data zgłaszania powinna być w miarę możliwości przestrzegana ze względu na organizację pracy nauczycielek, pracowników kuchni i zaopatrzenia produkty żywnościowe. 

Małgorzata Kobusińska

2020-05-07

Szanowni  Rodzice!

Zgodnie z  ustaleniami organu prowadzącego przedszkole, zostały opracowane procedury dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego w okresie pandemii COVID-19 w Przedszkolu Samorządowym nr 1 Bajka w Ciechocinku. Rodziców, którzy zdecydowali się posłać dzieci do Przedszkola i  Żłobka od dnia 12 maja prosimy o zapoznanie się z treścią wszystkich zamieszczonych poniżej dokumentów oraz pobraniem oświadczenia.

Wypełnione oświadczenia prosimy  składać w gabinecie dyrektora do dnia 11.05.2020r. (poniedziałek) do godz. 12.00. Złożenie dokumentu po godz. 12.00 nie zostanie przyjęte ze względu na organizacje pracy w placówce.

Powyższe informacje, prosimy wziąć pod uwagę, decydując się na przyprowadzenie dziecka do ponownie otwartego przedszkola.

 

Powrót do przedszkola po izolacji2020-05-06

Niektóre przedszkolaki mogą mieć problem z powrotem do przedszkola po długiej nieobecności. Zapraszam do ściągnięcia i korzystania z darmowej bajki terapeutycznej, która może im w tym pomóc. Bajka została stworzona specja

2020-04-10

Szanowni Rodzice

Uprzejmie Informujemy, iż obecnie przygotowujemy  przedszkole i żłobek do przyjęcia opieki nad dziećmi

zgodnie z wytycznymi MEN oraz Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz kadry pracowniczej placówek.

Po opracowaniu niezbędnych procedur oraz otrzymaniu opinii od Inspekcji Sanitarnej przewidywany

termin otwarcia przedszkola i żłobka - 12 maja 2020r.  

Wszelkie informacje zmieszczone zostaną na stronie internetowej przedszkola.

                                                                                              Małgorzata Kobusińska

 

https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/05/Wytyczne-GIS-%c5%bc%c5%82obki-przedszkola-Pierwsza-aktualizacja.pdf

 

 

 

Teatr Kultureska2020-03-30

W tym wyjątkowym czasie powszechnej kwarantanny chcielibyśmy podzielić się z Państwem darmowym autorskim audiobookiem o tematyce ekologicznej pt. „Owca Ola Bohaterką Pola”. Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru - w obecnej sytuacji niemożliwe jest organizowanie spektakli teatralnych. Chcielibyśmy jednak, aby dzieci mogły obcować w domu z kulturą. Dlatego napisaliśmy oryginalną bajkę, a nasi aktorzy ją nagrali, tworząc słuchowisko, czyli teatr wyobraźni.

 

Audiobook można odsłuchać poniżej:

Link do audiobooka: https://youtu.be/o7ITdA3PZOw

 

 

Życzymy zdrowia!

Pozdrawiamy,

Zespół Teatru Kultureska

www.kultureska.pl 

"Dzieci uczą rodziców"2020-03-30

Drodzy Rodzice!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców" objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek będą ukazywać się darmowe materiały do pobrania. Przygotowywane na bieżąco materiały obejmują szeroki zakres tematyczny: bezpieczeństwo, ochronę środowiska i ekologię, promocję zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wszystkie darmowe materiały są do pobrania tutaj:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu

Zachęcamy również do obejrzenia filmu: "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa":

https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizowane są konkursy, w których można wygrać ciekawe nagrody. Zapraszamy do udziału.( więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl)

2020-03-30

Chętnych rodziców serdecznie zapraszam do kontaktu z psychologiem przedszkolnym  drogą mailową : przedsamnr1@op.pl 

 

 

2020-03-26

Drodzy RODZICE!

Dziękujemy, że tak aktywnie uczestniczycie razem z nami w zabawach na odległość. Zdjęcia, wszelkie prace, możecie wysyłać bezpośrednio do swoich Pań, na messenger przedszkolny lub na e-mail mal.gorecka@wp.pl 
Prosimy, aby prace były podpisane; imię i nazwisko jaka grupa Dziękujemy smiley
 
 
EKO-RYSOWANIE NA EKRANIE2020-03-26

W związku z trwającą w Polsce trudną sytuacją epidemiologiczną Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przygotował cykl 10 zajęć z rysunku dla dzieci pn.:

EKO-RYSOWANIE NA EKRANIE.

Edukacja ekologiczna połączona z dobrą zabawą - to główny cel naszej akcji pod hasłem: EKO-RYSOWANIE NA EKRANIE. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do pozostania w domu w czasie kwarantanny. Dla wytrwałych przygotowaliśmy nagrody. 

Tak, jak już zapowiadaliśmy wcześniej na profilu WFOŚiGW w Toruniu na Facebooku, przygotowaliśmy dla najmłodszych niespodziankę. Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 10.00 będziemy dla Was prowadzić warsztaty online z rysunku. Tematyka zajęć jest oczywiście związana z przyrodą i ochroną środowiska.

Chcemy w ten sposób w ciekawy sposób zagospodarować Wasz wolny czas, nauczyć rysowania i pogłębić wiedzę na temat otaczającej nas przyrody. Dla najbardziej pilnych uczniów przygotowaliśmy konkurs z  nagrodami. Głównym trofeum w naszym konkursie jest hulajnoga elektryczna!!!

Na pierwsze zajęcia zapraszamy przed komputery już w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.00. 

 Do zobaczenia.

 

https://wfosigw.torun.pl/aktualnosc-5-586-zapraszamy_na_cykl_warsztatow_eko.html

2020-03-25

DRODZY RODZICE !

Na podstawie decyzji Premiera RP oraz Ministra Edukacji Narodowej w trosce o zdrowie mieszkańców Żłobek Bajeczka zawiesza swoją działalność i pozostaje nieczynny do dnia 10 kwietnia 2020 r. 

Apeluję do rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość. Musimy  przetrwać ten trudny czas, pamiętając o przestrzeganiu podstawowych zasad. Pozdrawiamy nasze dzieciaczki! Życzymy dużo zdrówka!.

Małgorzata Kobusińska

2020-03-23

Drodzy Rodzice!

Postępując zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 przystępujemy do projektu zdalnej realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. W miarę swoich możliwości spróbujmy zrobić to, co najlepsze dla naszych dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że Wy- Rodzice najlepiej wiecie, co lubią robić Wasze dzieci. Natomiast my- nauczyciele, chcielibyśmy jedynie nieco ukierunkować te zabawy, aby kształcić oczekiwane umiejętności.

Dlatego na naszej przedszkolnej stronie WWW.ps1.ciechocinek.pl utworzymy dodatkową zakładkę (zostań w domu) z folderami dla każdej grupy, na którym będziemy podawać raz w tygodniu (od 25.III do 10.IV) propozycje zabaw, działań plastycznych, wierszyków i piosenek, opowiadań; materiały do wykorzystania w nauce czytania i przygotowania do pisania, linki do ciekawych stron. Słowem: wycinek działań podejmowanych codziennie w przedszkolu.

Dziękujemy za podjęcie współpracy i do szybkiego spotkania w salach przedszkolnych!

 

WIOSENNY WIERSZYK2020-03-22

DRODZY RODZICE

Tydzień bez zajęć w przedszkolu za nami. Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i spokojnie znosicie czas trwającej epidemii. Tego Wam, dzieciom i sobie także, życzymy.

W ubiegłym tygodniu prosiłyśmy, abyście umożliwili dzieciom wykonanie pracy plastycznej na temat zbliżającej się wiosny. Liczymy na to, że szybko nadarzy się okazja, aby te prace zebrać, stworzyć galerię i w jakiś sposób ocenić.

Tymczasem mamy kolejną propozycję: kolejna edycja Poetyckiego Konkursu na Wierszyk Wiosenny! Prosimy chętne dzieci i rodziców o baczne obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny!!!) i przelanie wyników tych obserwacji na papier. Wszyscy prawdopodobnie marzymy, by ten trudny czas się skończył; by można było swobodnie korzystać z uroków nowej pory roku, patrzeć jak przyroda się rozwija i budzi do życia. Świat roślin i zwierząt korzysta z naszej nieobecności w przestrzeni: życie pojawia się tam, gdzie do tej pory był beton, samochody czy wydeptane ścieżki. Mimo niesprzyjających dla nas, ludzi, okoliczności mamy niepowtarzalną okazję dostrzec siłę życia płynącą z natury. A życie to miłość i szacunek. Tak więc temat przewodni wiosennych wierszyków to: miłość!

Zapraszamy do twórczej pracy. Na wierszyki (podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka i rodzica, który będzie jednocześnie wyrażeniem zgody na publikację) czekamy pod adresem e-mailowym: luska212@o2.pl

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej przedszkola WWW.ps1.ciechocinek.ploraz obserwowanie aktywności w mediach społecznościowych.

2020-03-11

**2019-11-26

DYREKTOR PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR1 "BAJKA"

składa serdeczne podziękowania 

Panu Sławomirowi Sobierajowi

za przekazanie dzieciom kamizelek odblaskowych

2019-08-28